logo_interquality
| 21. listopadu 2019 |
  Hledat
 add Six Sigma
       add Kontakt
   add Home page English

 

 add Six Sigma
       add Kontakt
   add Home page English

 

Top

Top

INTERQUALITY V MÉDIÍCH

Proč je pro personalisty důležité umět prodat (a prezentovat) výsledky své práce?

Vladimír Nálevka

První odpověď, která mi vytanula na mysli, byla: „Protože schopnost prodat výsledky své práce představuje dnes často rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem!" Ať již se jedná o personalisty, či o kohokoli jiného. Rozdělme však odpověď na dvě části: proč je pro personalisty důležité umět prodat a prezentovat výsledky své práce vedení (kolegům z vedení) společnosti na straně jedné, a spolupracovníkům z ostatních oblastí organizace na straně druhé.

  1. Protože výsledky práce personalistů ne¬mají mnohdy okamžitý a viditelný dopad na „bottom line". Přímým výsledkem není přeci rovnou zvýšení zisku o několik procent, úspěšná expanze na dosud netčené trhy, zvýšení indexu spokojenosti zákazníků... Ovšem všechny tyto úspěchy zajišťují lidé. Nejdůležitější kapitál všech organizací.
  2. Stručná „historka z natáčení" na úvod: Čekal jsem, až se v nejmenované firmě uvol¬ní zasedací místnost, kde jsem měl vést kurz vyjednávání. Otevřely se dveře, a skupina lidí s notebooky, poznámkovými bloky a barevnými hrnky na kávu opouštěla místnost. Jeden z „mých" účastníků procedil skrze zuby: „Španělská inkvizice odchází." Ano, uhodli jste. Byli to jejich kolegové z HR. Dovolil bych si zde úvodní otázku trochu poupravit. Nejde jen o prezentaci výsledků práce, ale vůbec o zlepšení vnímání HR v organizacích (koneckonců, tak znělo konkrétní zadání workshopu, který jsem loni vedl v zahraničí pro personalisty jedné velké nadnárodní firmy). Nejen že ostatní útvary v organizaci ne vždy chápou roli HR a přínos personalistů pro organizaci a je samotné, ale mnohdy, zvláště v náročnějších časech, vnímají kolegové pracovníky z této oblasti vysloveně negativně. Právě zde vidím velkou příležitost pro „prodej" nejen výsledků, ale i smyslu a přínosů práce personalistů pro spo-lupracovníky i firmu jako takovou.
Print Bookmark and Share

Return

media

 

media

 

Zaregistrovat se | Přihlásit se