logo_interquality
| 19. září 2019 |
  Hledat
O NÁS>PROJEKT OPPA
  

Bargaining with the Devil

Název: Bargaining with the Devil
Autor: Robert Mnookin
Vydal: Simon & Schuster
Rok vydání: New York 2010
Recenzent: Ing. Vladimír Nálevka

ISBN 978-1-4165-8332-5

V knize Bargaining with the Devil nabízí Robert Mnookin praktické rady pro řešení nejobtížnějších konfliktů: nevěříte–li svému protějšku, když vás váš vyjednávací partner může poškodit, případně, když jej považujete přímo za ztělesněné zlo.

Poskytuje nástroje pro jednání s nejrůznějšími typy obtížných partnerů – v podnikání, politice, rodinném životě. Nabízí kritéria pro rozhodnutí, zda vyjednávat či bojovat. Definuje pasti, kterým bychom se při takových úvahách měli vyhnout. Pasti emocionální, strategické a politické.

Mnookin při svém výkladu využívá celou řadu případových studií (IBM – Fujitsu, Symfonický orchestr města San Francisco, rozvodová a dědická řízení). Analyzuje rovněž rozhodnutí, učiněná při jednáních se zástupci nedemokratických, „ďábelských“ režimů“ (Hitler, Apartheid v Jižní Africe, Sověti a disident Natan Šaranský).

Právě široké portfolio praktických, snadno uchopitelných nástrojů pro rozhodování a řešení konfliktů a pestrá paleta případových studií jsou největší přidanou hodnotou knihy pro profesionály v oblasti vyjednávání.

 

 

OPPA Evropský sociální fond
Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti

 

Kniha byla zakoupena z prostředků projektu Zlepšení systému vzdělávání a zvyšování odborné úrovně zaměstnanců Interquality, reg.č. CZ.2.17/1.1.00/33102

 

Print Bookmark and Share

Return
Zaregistrovat se | Přihlásit se